С отвара от златното цвете стомахът и бъбреците стават като нови
Чудили ли сте се някога откъде идва изразът “жлъчен характер”? Всъщност мъдрият ни народ започва да използва думата “жлъч” като синоним на злобно и сприхаво поведение заради симптоми на камъни в жлъчката. Опасното състояние, от което страдат предимно жени (6 пъти повече от мъжете) в активна възраст (35-45 години), протича и със специфични невротични състояния - повишена раздразнителност, агресивност и нетърпимост към околните.
Жлъчекаменната болест най-често е резултат от начина на живот. Първите сигнали за проблема се изразяват в лоша реакция към приети храни. Проблеми създават предимно тлъстото, пърженото, газираното и яйцата. След хранене болният усеща болезнено подуване, агресивни пристъпи на прилошаване, газове, гадене и повръщане. Периодът след този дискомфорт се следва от упорит и мъчителен запек, който пък необяснимо преминава в обилна диария. Особено тежки са симптомите, ако засегнатият прекарва много време в застой или легнало положение.
Камъните в жлъчката могат да преминат от само себе си след 1-2 пристъпа или да се застоят, нанасяйки сериозен дискомфорт и дори застрашавайки живота на болния. Вследствие на образуванията в жлъчката може да се получи тежко запушване на жлъчните канали и да се получат чернодробни увреждания. Тежките случаи завършват с жълтеница или жлъчна цироза.
За да избегнете черните сценарии, може да потърсите спасение във вековната мъдрост на нашите баби, които не само познавали симптомите на заболяването, а и намирали напълно естествени илачи за неговото лечение.
Шампион в лечението на камъни и пясък в жлъчката е растението безсмъртниче. Расте широко в средиземноморския басейн, където й дават името Immortele Herb (бесмъртна билка), защото издържа до 30 дни без капка вода. Популярна още с названието Жълт смил, билката съдържа сериозни количества калий, магнезий, танини, соли, смоли и флавоноиди, които я правят идеален лек за болести на сърцето, кожата, жлъчката, стомаха и черния дроб.
Ето как и за какво се използва безсмъртничето в народната медицина:
▶ Оздравява жлъчката и пречиства каналите - цветовете на безсмъртните имат спазмолитичен и противовъзпалителен ефект върху жлъчката. Стимулират нейната секреция, увеличават съдържанието на билирубин в нея, повишават тонуса на жлъчния мехур и имат успокояващ ефект за мускулатурата на сфинктера и жлъчните канали. Ефектът от приема на тинктура от безсмъртните се изразява в трайно подобрено храносмилане и елиминиране на симптомите на запушване на жлъчните канали (подут стомах, болезнен корем, тежест “под лъжичката”, газове, запек, гадене и т.н.)
▶ Успокоява болките при гастрит, колит, ентероколит и други храносмилателни проблеми.
▶ Помага при хронични невралгии - ишиас, подагра, ревматизъм;
▶ Успокоява възпаления на бъбреците и пикочния мехур, улеснява уринирането.
▶ Прилага се при рани, язви и кожни инфекции заради мощните си антибактериални и антимикробни свойства. Смята се, че пречиства и защитава епидермиса, като видимо подмладява кожата. За козметични цели се използва етеричното масло, което съдържа растението. То намира широко приложение и в ароматерапията, защото успокоява сетивата и нервната система.
▶ Укрепва и възстановява сърцето - терапия с безсмъртниче се препоръчва за възстановява след сърдечен удар. Растението притежава набор от вешества, полезни за сърдечния мускул, сред които и щедро съдържание на витамин К.
▶ При безплодие и полови проблеми - отвари от безсмъртниче бабите ни са “изписвали” при всякакви полови и репродуктивни проблеми. Третирали са еректилна дисфункция, болни яйчници, проблеми с мускулите на матката и т.н. Популярно е схващането, че билката помага при безплодие независимо от причините за него.
Натуралната тинктура от безсмъртниче за третиране на всеки от изброените здравословни проблеми е налична на златна цена в онлайн магазина на Биотика.
Ако предпочитате сами да приготвите отвара или извлек от билето, прочетете как и кога да събирате и третирате частите от растението за получаване на идеалния илач.
ГОЛФИКС - При камъни в жлъчката
- Поддържане в норма на стойностите на чернодробните ензими;
- Поддържа липидната обмяна;
- Поддържа нормалната функция на черния дроб и жлъчката
- Защитава клетъчните мембрани;
- Поддържа дейността на стомашно-чревната система;