Да, и това е основната причина, поради която в тази статия ние ще говорим за инсулти, най-често срещаните предупредителни знаци и как да се предпазите.
Първо, трябва да знаете, че има 2 основни вида инсулти: исхемичен и хеморагичен. Исхемични инсулти са по-чести и са причинени от стесняване или блокиране на артериите на мозъка, което води до силно намален приток на кръв.
Хеморагични удари са по-редки и са причинени от кървене в мозъка.
Мога ли да ви задам един прост въпрос – знаете ли какво е инсулт? Е, инсултът е заболяване, което засяга артериите, водещи до и в мозъка.
Инсулт се случва, когато някой кръвоносен съд, който пренася кислород и хранителни вещества към мозъка е блокиран от съсирек или или разкъсване. Когато това се случи, част от мозъка не може да получи кръвта (и кислорода) от които се нуждае, така че и мозъчните клетки умират. А сега е най-вероятно да се запитате – какви са последиците от инсулт? Мозъкът е изключително сложен орган, който управлява различни функции на тялото. Ако настъпи инсулт и притока на кръв не може да достигне района, който контролира определена функция на тялото, тя няма да работи както трябва.
Това е изключително важно, за да се идентифицират предупредителните признаци на инсулта и да се потърси лекарска помощ възможно най-скоро, за да се намали риска от сериозно увреждане на мозъка. Това може да помогне за понижаване на риска от смърт или инвалидност и да подобри шансовете ви за възстановяване. Медицинските експерти казват, че признаците и симптомите могат да варират при хората, в зависимост от вида на инсулт, частта от мозъка, която е засегната и степента на увреждане. Но всички те са склонни да започнат изведнъж.
Най-честите симптоми
- Хълцане.
- Изпадане в безсъзнание
- Замаяност или слабост.
- Болка.
- Проблеми с дишането.
- Халюцинации.
- Епилептични пристъпи.
- Временната загуба на зрението
- Силното виене на свят
- Главоболие
НАЙ-МОЩНИЯТ АНТИОКСИДАНТ - ПРОАНТОЦИАНИДИН
ЗА КОГО Е ПОДХОДЯЩ ПУЛСФИКС?
- За хора с наднормено тегло.
- За хора страдащи от диабет.
- За хора с хронична хипертония.
- За злоупотребяващи с алкохола.
- За хора с намалена физическа активност.
- За дългогодишни пушачи.
- За професионални спортисти.
- За хора в напреднала възраст.
- За хора подложени на постоянен стрес.
- За хора със сърдечно-съдови заболявания.