Съвършената храна от природата възражда тялото и го пази от опасни атаки
Пчелите са вълшебници, които даряват на човечеството не един и два дара за здраве и дълголетие. Извън вечно актуалният и вкусен мед упоритият им труд се увенчава с още ценни продукти, способни дори при прием в минимални количества да захранят тялото ни с рекордно количество витамини, аминокиселини и минерали.
Точно такъв безценен за живота и здравето ни дар е пчелният прашец. По същество той представлява малки зрънца, които магическите животинки изтръгват от тичинките на цветята, обработват със слюнка (и така обогатяват с полезни вещества) и пренасят до поленовата кошничка с крака.
Пчелният прашец e може би най-чистият естествен протеин в природата. Има мощни имуностимулиращи, противовъзпалителни и антибактериални свойства свойства го превръщат в един от най-популярните в света натурални илачи за стотици заболявания. Полезен е за кости, кожа, гърло, хранопровод и храносмилане, чисто дишане, здрави бъбреци и черен дроб. Бори патогените, удължава живота на клетките, забавя стареенето и действа като превенция на всякакъв вид вирусни заболявания или възпалителни процеси. Спомага за производството на червени кръвни телца, укрепва сърцето и стените на вените и капилярите. Носи ценни протеини и зарежда тялото с енергия, а имунната система става много по-силна.
В състава на пчелния прашец влизат калий, магнезий, желязо, хром, кобалт, сребро, никел, алуминий, молибден и калций и още много минерали. Освен това гранулите му кътат в сърцевината си всички витамини от група В, плюс витамини С, А и Е. Богат източник са също на фолиева киселина, рутин, липиди и безкраен брой въглехидрати. Съдържат и едни от най-полезните за тялото киселини, както и лактоза.
Приемът на пчелния прашец захранва по-обстойно дори от най-амбициозното меню с животинска храна, плодове, зеленчуци и ядки. Той събира в себе си полезните съставки на всичко изброено. Допълнителен плюс е, че приемът му не застрашава фигурата. Напротив - освен че самият пчелен прашец е нискокалоричен, той намалява апетита и за всякаква друга храна. Това го прави идеален не само за оздравяване и каляване, а и при диети за извайване на тялото.
ПРИЕМ НА ПЧЕЛЕН ПРАШЕЦ
След като изяснихме поне отчасти безкрайни лечебни свойства на натуралния продукт, е редно да кажем и как е правилно да се приема.
Консумация на пресен прашец с мека текстура и силен цветови аромат се препоръчва горещо за хора, подложени на стриктна диета, вегани и постещи. Приемът му е популярен още при древните египтяни и китайци, които чудесно опознали лечебните му свойства. В суров вид пчелният прашец е не само нискокалорично, но и възможно най-добре заредено с хранителни вещества, витамини, минерали и аминокиселини попълнение в менюто. Консумацията му доставя растителни протеини в най-чист вид, които се абсорбират изключително лесно в червата, без да изискват специално преработка от организма.
Прием на пресен прашец се препоръчва също на диабетици, хора със сърдечни, имунни и онкологични заболявания. Може да се консумира пресен (или прясно сушен, но изгубил над ⅓ от полезните си вещества при термичната обработка) или смлян. Рецептите могат да се адаптират към индивидуалните вкус, потребности и хранителни навици.
- С кисело мляко - дълбоката ни национална връзка с киселото мляко го прави любим вариант за комбиниране с пчелната супер храна. Въпрос на вкус е дали да се добавят плодове или други здравословни съставки към микса, подходящ за свежи закуски. Вкусна е и комбинацията с плодови или пресни млека.
- В сокове и смутита - идеалният вариант да си набавите енергия здравословно е да заложите на прием чрез разтваряне на пчелен прашец в прясно изстискани плодове и зеленчуци, които може да миксирате и със сурови ядки за повече енергия.
- В салати - да, супер храната чудесно се комбинира с различни видове салати и може да се вмести в обедното или вечерното ви меню.
Въпросът какво да е количеството дневен прием зависи основно от това дали е установявана алергична реакция към други пчелни продукти. Ако е имало ракива сигнали, консултирайте се, преди да започнете прием на пчелен прашец.
За всеки случай въведете поетапно ежедневната му консумация. Традиционно при възрастни се препоръчва не повече от четвърт супена лъжица за старт. Ако не се регистрира лоша реакция, приемът бавно се увеличава, но не бива да надвишава 2 непълни лъжици дневно. При децата се действа още по-предпазливо. В началото консумират по 2-3 гранули пчелен прашец и бавно достигат до максимален прием от половин лъжица на ден.
Ако крайната ви цел е оздравяване на имунната система може да подкрепите процеса с натурални продукти от портфолиото на Биотика. Чудесни добавки за режим, свързан с подсилване на тялото и клетките, са серията тинктури и капсули с медицински гъби от Изтока, които удължават живота, помагат за възстановява след тежки заболявания и за контрол и превенция над други. Налични са на промоционални цени в онлайн магазина Biotica.bg.