Мускулно-скелетните заболявания и състояния са голяма група, включваща над 150 различни медицински състояния, които обикновено са прогресивни и свързани с болезненост.
Мускулно-скелетните заболявания с най-голямо социално и икономическо значение са:
1. Остеоартрит (артроза):
Остеоартритът е дегенеративно ставно заболяване, засягащо най-вече ставния хрущял. Основен рисков фактор при него е напредналата възраст, като първи биват засягани най-натоварваните стави. В огромната част от случаите, това са коленните, тазобедрените, гръбначните и ставите на пръстите на ръцете. Според световната здравна организация, 9,6% от мъжете и 18% от жените над 60-годишна възраст имат клинично изявен остеоартрит. 80% от страдащите от заболяването имат силно ограничаване на подвижността, а 25% от тях не могат да се самообслужват.
2. Ревматоиден артрит:
Ревматоидният артрит е хронично, системно заболяване, засягащо съединителната тъкан, ставите, мускулите, сухожилията и фиброзната тъкан около тях. Ревматоидният артрит най-често се появява в най-продуктивните години от живота – между 20- и 40-годишна възраст. Той е и една от водещите причини за неработоспособност и инвалидност. По данни на Световната здравна организация, честотата му в различните райони на света е 0,3 – 1%, като по-често засегнати са жените. Също така, статистическите данни на организацията показват, че той е по-често срещан в развитите икономики, отколкото в икономически изостаналите страни. 50% от пациентите, развили ревматоиден артрит, стават неработоспособни на десетата година от диагностицирането.
3. Травми на крайниците:
В развитите страни, 50% от хоспитализациите, свързани с травма на крайник, се дължат на падане, 15 – 20% - на пътнотранспортни произшествия, 20% - на инциденти при работа с машини или инструменти, а останалата част - на други причини. Случаите са силно концентрирани в две възрастови групи – тази под 34 и тази над 75 години. Пътнотранспортните инциденти са най-чести при първата, а паданията – при втората.
4. Остеопороза:
Остеопорозата е заболяване, протичащо с намаляване на костната плътност и влошаване на костната структура. Това води до повишена чупливост на костите и чести фрактури на бедрените, гръбначните и китковите кости. Статистиката показва, че остеопорозата засяга 15% от жените от бялата раса на възраст между 50 и 59 години. Процентът на засегнатите нараства до 80 във възрастовата група над 80 години.
5. Увреждания на гръбначния стълб:
Любопитно е да се отбележи, че 85% от случаите на болки в долния отдел на гръбначния стълб се определят като идиопатични, т.е. се появяват без установима причина. Останалите 15% се дължат на травми, възпаление, инфекция, тумор и др. Болката в гърба засяга над 80% от населението в една или друга възраст. До неработоспособност се достига в около 20% от случаите.
Билките съдействат ефективно за намаляване на ставните подувания, болките и сковаността. Допринасят за облекчаване симптоми на възпалителни ставни смущения. Употребата на АКТИФИКС ще подпомогне да се справите с болките в коленете и да увеличите гъвкавостта.
АКТИФИКС е изцяло натурална хранителна добавка с профилактично въздействие върху човешкия организъм.
Подходящ за употреба от хора страдащи от проблеми на костно-ставния апарат, като:
- От хора страдащи от проблеми на костно-ставния апарат, като:
- Възпалителни ставни смущения
- Ревматоиден артрит
- Остеопороза
- Скованост и болки в ставите
- Болки в коленете
- Артрит
- Артроза
- Дископатия
- Шипове
- Счупвания
- Дискова херния