МУЛТИТОНИК
ЕКСТРАКТ СИБИРСКИ ЖЕНШЕН, КОРЕН
Силен адаптоген. Съдържа елеутерозиди, които са химически различни от гинзенозидите. Тези елеутерозиди съдържат полизахариди, които помагат за стимулиране на имунната система. Тя помага за засилване на психичните функции и способността за преодоляване на простуда и грипни симптоми. Подпомага мозъчната активност и общия тонус.
ЕКСТРАКТ ПАНАКС ЖЕНШЕН, КОРЕН
Един от най-мощните адаптогени. Биологически активните вещества регулират възпроизвеждането на кортизол (хормонът на стреса) в хипоталамуса, а също така тонизират дейността на надбъбречните жлези. Мобилизира организма за работа под стрес и поддържа нормалната функция на централната и периферната нервна система.
ЕКСТРАКТ МАКА, КОРЕН
Богат е на витамин В2, В6, В12, С и ниацин, както и на минерали като желязо, калций, йод, калий и цинк, аминокиселини и други вещества. Коренът мака участва в лечението на много заболявания, започвайки от депресия и завършвайки с онкологични заболявания. Това е реално действащ адаптоген, повишаващ работоспособността на организма. Повлиява положително стреса и инфекциите благодарение на въздействието му върху ендокринната система.
ЕКСТРАКТ ЗЕЛЕН ЧАЙ, ЛИСТА
Естествен адаптоген. Тонизира, ускорява метаболизма, съдейства за по-бързото изхвърляне на токсини и шлаки и на излишните течности. Извежда от тялото задържаните излишни течности. Има мощно тонизиращо действие върху мозъчната активност.
ЕКСТРАКТ ГРОЗДОВИ СЕМКИ
Съдържа широка гама от протеини, въглехидрати и полифеноли, които са мощни антиоксиданти. В най-голямо количество в гроздовите семки е фенолът процианидин. Заздравява капилярите и артериите, намалява количеството на “лошия” холестерол. Води до добро оросяване на мозъка, подобряване на умствената дейност и цялостноо тонизиране на организма.
ВИТАМИН С
Укрепва кръвоносните съдове и намалява кървенето, така спомага за правилното „хранене“ на тъканите. Ползата от витамина е безспорна за организма – подпомага функцията на ензимите, участва в синтеза на колагена и оттам в здравината на съдовете, благоприятства усвояването на желязо от организма.
ХЕПИ УОМЪН
ЕКСТРАКТ ЧЕРВЕНА ДЕТЕЛИНА, ЛИСТА
Богата на изофлавони, наричани от фитотерапията фитоестрогени. Те поддържат в норма хормоналния баланс между естрогена и прогестерона в женското тяло, с което благоприятстват нормалното образуване на маточна лигавица и подпомагат закрепването на плода при възникване на бременност.
ЕКСТРАКТ МАКА, КОРЕН
Според съвременната фитотерапия подсилва имунната система и подобрява здравето на репродуктивната система. Подсилва либидото и подобрява функцията на половата система. Мака помага при борбата срещу анемията, хроничната умора, импотентността. Най-същественото й предимство е способността да регулира и стимулира хормоналната система както при мъжете, така и при жените.
ЕКТРАКТ ТУРТА, ЛИСТА
Има противовъзпалителни, антипаразитни, антитуморни и антигъбични свойства. Най-голямо приложение в билкотерапията турта има при лечение на матката и миомните възли. Турта е в помощ при спонтанни аборти, стерилитет, цялостно увреждане на половата система.
ХЕПИ МЕН
ЕКСТРАКТ ТРИБУЛУС ТЕРЕСТИС /БАБИНИ ЗЪБИ/
Съвременните научни проучвания установяват, че увеличава лутеинизиращия хормон в тестисите, чрез който се образува тестостерон. Повишава нивата на тестостерона, увеличава броя, подвижността и жизненоспособността на сперматозоидите. Допринася за нормалния фертилитет и възпроизводство.
ЕКСТРАКТ ЕПИМЕДИУМ /РАЗГОНЕН КОЗЕЛ/
Прилага се от фитотерапията за подобряване на сексуалната активност на мъжете и помага при проблеми като еректилна дисфункция и преждевременна еякулация. Подобрява силата и потентността по естествен начин. Веществото, което оказва благоприятно влияние на сексуалната мощ, е вид флавоноид, наречен икариин. Последният има вазодилатиращо действие върху съдовете, т.е. разширява кръвоносните съдове и увеличава количеството на кръв, която тече към органите. Този ефект е особено изразен в областта на гениталиите. Допринася за нормалната сперматогенеза.
ЕКСТРАКТ ПАНАКС ЖЕНШЕН, ЛИСТА
Според съвременната фитотерапия допринася за нормалния синтез на аминокиселини и защитата на клетките от оксидативен стрес. Нормализирането на синтеза на аминокиселини е важна предпоставка за качеството на спермата.
Д. Тодорова
Ками и Радо